Zajęcia logopedyczne w naszym przedszkolu prowadzi mgr Katarzyna Siedlecka.

Zajęcia prowadzone są w formie zabawy indywidualnej i w grupach 2-3 osobowych. Zarówno metody pracy, czas, jak i pomoce logopedyczne dostosowane są do indywidualnych możliwości psychofizycznych dzieci.
Logopedyczne badania przesiewowe w grupie II I  III odbywają się we wrześniu.

Godziny zajęć:

czwartek – 8:00 – 12:00

piątek – 12:00 – 14:00

Praca terapeutyczna obejmuje min:
– diagnozę logopedyczną dzieci,
– terapię wad wymowy,
– rozbudzanie chęci do mówienia,
– rozwijanie słownika czynnego i biernego dzieci,
– doskonalenie umiejętności poprawnego i pięknego wypowiadania się,
– ścisłą i systematyczną współpracę z rodzicami dzieci uczęszczającymi na zajęcia,
– w razie potrzeby – skierowanie do różnych specjalistów, którzy mogą pomóc w przezwyciężaniu różnych trudności dzieci.

Droga Mamo, Tato!

Jeżeli dziecko ma kłopoty logopedyczne, pamiętajcie, że nie wystarczą same ćwiczenia u logopedy. Konieczna jest też Wasza pomoc. Wystarczy chęć i chociaż dziesięć minut ćwiczeń.
Ćwiczyć można wszędzie – w drodze do przedszkola, w kuchni, na spacerze. Starajmy się mówić prawidłowo i wyraźnie. Chwalmy dziecko za jego wysiłek i cierpliwość nawet, gdy efekty są bardzo małe. Dziecko ćwiczy chętnie i lepiej, jeśli czuje akceptację i zainteresowanie ze strony osoby dorosłej.

Pamiętaj, że logopeda jest Twoim sprzymierzeńcem – jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości bądź pomysły na zabawę, przyjdź i porozmawiaj, zapytaj.

Załączniki do pobrania