Drodzy rodzice!

W jaki sposób zmniejszyć problem wrześniowy, aby dziecko nie płakało?
Czy to jest możliwe?

TAK!

W naszym przedszkolu stwarzamy dzieciom i rodzicom możliwość poznania nowego otoczenia i przyszłych opiekunów. Wspólne działania rodziców i przedszkola pozwolą złagodzić trudny okres adaptacyjny rozpoczynający się we wrześniu. Serdecznie zapraszamy Rodziców z dziećmi na indywidualne spotkania adaptacyjne. Zajęcia mają na celu adaptację dziecka, przygotowanie oraz zachęcenie dziecka do wspólnej zabawy z rówieśnikami, integrację rodziców z przedszkolem, poznanie naszej placówki.

• Spotkania adaptacyjne są adresowane do rodzin dzieci, które są zakwalifikowane do naszego przedszkola.
  • Terminy oraz godziny wizyt ustalamy indywidualnie według potrzeb i możliwości rodziców.
  •  Ideą tych spotkań jest zapoznanie dziecka z przedszkolem i rozmieszczeniem pomieszczeń przedszkolnych, a także oswojenie z nauczycielami.
  • Zajęcia adaptacyjne to miejsce spotkań i zabaw z rówieśnikami. Dzieci przebywają podczas zajęć z rodzicami i w ich obecności bez zbędnego stresu poznają miejsce, inne dzieci i nauczycieli.

W momencie kiedy dziecko przychodzi do przedszkola we wrześniu to jest to wizyta w znanym miejscu i odwiedzają znanych już sobie ludzi. W ten sposób próbujemy przełamać ich opory i namówić do zabawy i innych form aktywności tak, aby były zajęte i nie myślały o mamie i domu.

CZEKAMY NA WAS!