PEDAGOG

Funkcję pedagoga w Publicznym Przedszkolu Nr 2 pełni:
mgr Stanisława Witczuk
e-mail: stanislawa.witczuk@wp.pl

Podstawowym celem pracy pedagoga jest organizowanie pomocy i opieki pedagogiczno - psychologicznej dla dzieci, podejmowanie różnorodnych działań w przedszkolu i środowisku w celu wspomagania ich rozwoju osobistego oraz efektywności ich uczenia się. Działania te opierają się na współpracy z nauczycielami, rodzicami, przedszkolem oraz instytucjami pozaprzedszkolnymi.
Główną rolą pedagoga jest przede wszystkim analiza sytuacji wychowawczej w przedszkolu i poszukiwanie wraz z nauczycielami środków zaradczych w przypadku wystąpienia trudności rozwojowych, dydaktyczno - wychowawczych, a także rodzinnych dziecka.

Zakres oddziaływań pedagogicznych:

• opieka psychologiczno – pedagogiczna;
  • praca korekcyjno – kompensacyjna;
  • opieka i pomoc materialna;
  • profilaktyka wychowawcza;
  • profilaktyka uzależnień.

Pedagog w sprawach wychowawczych i dydaktycznych służy radą rodzicom naszych podopiecznych. Szczególnym czasem przeznaczonym na spotkania z rodzicami są:

Są pytania, na które nie zna się odpowiedzi. Sytuacje, w których nie wiadomo, jak postąpić z dzieckiem. Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości albo chcecie się czegoś dowiedzieć, zapraszam do odwiedzin dzieci z rodzicami, rodziców i nauczycieli.