Rok szkolny 2008/2009 ogłoszony przez Ministra Edukacji Narodowej „ROKIEM PRZEDSZKOLAKA” dla wszystkich przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Nr 2 w Lwówku Śląskim, rozpoczął się w placówce, która otrzymała zupełnie nowy wizerunek.
Dzięki ogromnemu finansowemu zaangażowaniu władz naszego miasta zrealizowano kompleksową inwestycję remontową. Przeprowadzono termoizolację budynku, której ostatecznym efektem jest wielobarwna, niczym ,,tęczą malowana” szata przedszkola. Nowe funkcjonalne tarasy i schody wyposażone w estetyczne, trwałe balustrady zapewnią użytkownikom bezpieczeństwo i wygodę. Wewnątrz budynku przebudowano dwie łazienki, tym samym zakończony został ostatni etap modernizacji sanitariatów. We wszystkich sześciu salach przedszkolnych i  na korytarzu wymieniono podłogi stosując nowoczesne, barwne wykładziny oraz zamontowano nowe drzwi wewnętrzne z tzw. szybą bezpieczną. Wszystkie pomieszczenia pomalowano na piękne pastelowe kolory.
Podjęte działania zapewnia naszym przedszkolakom bezpieczne i komfortowe warunki do zabawy i nauki w estetycznym i nowoczesnym otoczeniu. Nowe ogrodzenie z funkcjonalną bramą okala wewnętrzny, przebudowany plac parkingowy, który zdobi piękna kompozycja roślin. Dopełnieniem całości będzie gruntowna zmiana aranżacji ogrodu, który zostanie wyposażony w trzy zamykane piaskownice oraz dwie drewniane altany, a  w najbliższym czasie także w dodatkowe atrakcyjne i bezpieczne urządzenia do zabaw ruchowych. Cały obiekt przedszkola jest objęty monitoringiem zewnętrznym.