PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA NR 2
W LWÓWKU ŚLĄSKIM

1. Do przedszkola uczęszczają dzieci, których rodzice/opiekunowie prawni złożyli deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym oraz dzieci przyjęte na wolne miejsca w przedszkolu (zgodnie ze Statutem przedszkola).
  2. W przedszkolu realizowane są programy uwzględniające podstawę programową wychowania przedszkolnego zatwierdzone przez dyrektora przedszkola, stanowiące zestaw programów wychowania przedszkolnego.
  3. Do przedszkola może uczęszczać jedynie dziecko zdrowe.
  4. W przypadku choroby zakaźnej dziecka, rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do natychmiastowego zawiadomienia o tym fakcie dyrektora przedszkola.
  5. Rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani do przyprowadzania i odbierania dziecka osobiście lub przez osoby pisemnie upoważnione, zapewniające dzieciom pełne bezpieczeństwo.
  6. Wszystkie dzieci przyjęte do przedszkola powinny być objęte ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Koszty ubezpieczenia pokrywają rodzice we wrześniu danego roku szkolnego.
  7. Rodzice wybierają spośród siebie Radę Rodziców, której celem jest samorządny udział w kształceniu i wychowaniu dzieci.
  8. Przedszkole organizuje zajęcia dodatkowe rozwijające zainteresowania i uzdolnienia dzieci, w tym naukę religii na wniosek rodziców.
  9. Liczba dzieci w oddziale nie może być większa niż 25 osób.
  10. Przedszkole pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 maksymalnie do 16:30.
  11. Pobyt dziecka w przedszkolu odbywa się w czasie zadeklarowanym przez rodziców.
  12. Dzieci należy przyprowadzać do godz. 8:00.
  13. Wysokość opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu powyżej 5 bezpłatnych godzin dziennie, uchwala Rada Miejska w Lwówku Śląskim.
  14. W czasie pobytu dziecka powyżej 5 godzin dziennie, przedszkole zapewnia świadczenia o charakterze opiekuńczo – wychowawczym i dydaktycznym na podstawie umowy cywilno-prawnej, zawartej z rodzicami/opiekunami prawnymi.
  15. W ramach umowy (pkt 14), przedszkole zapewnia żywienie dzieci, którego koszty pokrywają rodzice.
  16. Wysokość stawki dziennej za żywienie dzieci ustala dyrektor przedszkola w porozumieniu z organem prowadzącym, z uwzględnieniem norm żywieniowych przewidzianych dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz aktualnych cen artykułów spożywczych.
  17. Opłata za wyżywienie jest pomniejszana w kolejnym miesiącu o kwotę kosztów wyżywienia dziecka, wynikającą z liczby dni zgłoszonej nieobecności w danym miesiącu (najpóźniej do godz. 7:30 w pierwszym dniu nieobecności) i dziennej stawki żywieniowej.
  18. Opłatę za pobyt dziecka należy uiścić w nieprzekraczalnym terminie do 10 każdego miesiąca z góry. Opłaty nieterminowe obciążone są odsetkami ustawowymi.
  19. Dyrektor przedszkola może rozwiązać umowę (pkt 14) zawartą z rodzicami w przypadku zalegania w opłatach oraz długotrwałej, nieuzasadnionej nieobecności dziecka w przedszkolu.
  20. Przedszkole nie ponosi odpowiedzialności za wartościowe rzeczy przynoszone do przedszkola.
  21. Informację o rezygnacji dziecka z przedszkola należy złożyć u dyrektora przedszkola z końcem miesiąca, co spowoduje zaprzestanie naliczania odpłatności (wynikającej z zawartej umowy) począwszy od miesiąca następnego.

1 września 2014