"NASZA ZIEMIA JEST PIĘKNA I NAJBLIŻSZA"

Dnia 07.10.2009 r. w Publicznym Przedszkolu Nr 1 w Lwówku Śląskim odbyła się Akademia pod hasłem „Nasza Ziemia jest piękna i najbliższa” zorganizowana w związku z obchodami „70 rocznicy wybuchu II wojny światowej, 20 rocznicy odzyskania wolności i upadku komunizmu w Europie Środkowej”.
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: porucznik Fryderyk Witek – przewodniczący Lwóweckiego Związku Kombatantów, przedstawiciel UGiM - Inspektor d/s oświaty pani Julita Marchewka oraz rodzice przedszkolaków.
Montaż słowno – muzyczny w wykonaniu dzieci 5 letnich przebiegał w bardzo podniosłym nastroju. Kolorytu uroczystości dodawały efektowne, utrzymane w narodowych barwach dekoracje. Za swój występ przedszkolaki zostały nagrodzone przez publiczność rzęsistymi brawami oraz podziękowaniami od zaproszonych gości.