Buch – w biały puch!!!

W czwartek 5 stycznia po przebudzeniu i spojrzeniu w okno - szok! Pada śnieg – bielutki śnieg – pierwszy śnieg w tym roku!!!
Dorośli narzekają, bo trzeba odśnieżać, nigdzie nie można zaparkować, i z przejazdem wieloma ulicami są problemy. Z zimy cieszą się za to dzieci. Każde z nich chciało choć trochę „poużywać tego dobrodziejstwa”, którego jeszcze tej pory roku u nas jak na lekarstwo. Wykorzystując ten fakt, w ramach zajęć ruchowych zostały zorganizowane zabawy na śniegu. Były wyścigi i konkurs rzutów do celu. Przedszkolaki z wielką ochotą baraszkowały w śniegu, robiąc słynne aniołki, chodząc po śladach czy tworząc śniegowe rysunki. Wszyscy zmęczeni, jednocześnie zadowoleni wrócili do przedszkola dzieląc się wzajemnie swoimi wrażeniami.