Akademia Aquafresh

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w szóstej edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej "Akademia Aquafresh".
Aby wziąć aktywny udziału w programie, oprócz zajęć edukacyjnych
i pogadanek, dzieci z gr. III wspólnie stworzyły prace plastyczną, którą wysłaliśmy na konkurs. Przedszkolaki z wszystkich grup zbierały również paragony, które zwiększyły szanse zdobycia nagród. Teraz oczekujemy na jego rozstrzygnięcie.
Bardzo ważne jest, aby edukacja z zakresu dbania o higienę jamy ustnej była kontynuowana również w domu, dlatego rodzice otrzymali ulotki informacyjno-edukacyjne.
Pomimo działań edukacyjnych próchnica nadal pozostaje bardzo poważnym problemem wśród najmłodszych. Chcemy to zmienić poprzez systematyczne działania edukacyjne. Wspólnie dbajmy
o zdrowy uśmiech dzieci!