„Tajemnicza Księga Przygód”
- interaktywne warsztaty teatralne

W czwartek 12 lutego  dzieci z gr. III i IV wzięły udział w interaktywnych warsztatach teatralnych, przygotowanych przez firmę SPJ Media. W trakcie zajęć przedszkolaki wspólnie z aktorami Teatru Show "odkrywali" trzy karty Tajemniczej Księgi Przygód. Każda karta przedstawiała inny świat. W każdym z nich panowały inne zasady. Żeby wyruszyć we wspólną wędrówkę po Tajemniczej Księdze Przygód na scenie Kina „Forum„ w Bolesławcu zbudowano specjalne studio filmowe. Dzięki pracy z reżyserem, operatorami kamer i montażystami mali widzowie poznali podstawy pracy na planie filmowym, najważniejsze sformułowania i komendy, istotę współdziałania w grupie oraz poznały różne techniki i efekty filmowe - animacje. Na przygotowanej przez Teatr Show scenie znalazły się zastawki sceniczne, rekwizyty, ekrany do trików technicznych typu: green screen oraz profesjonalne kamery do realizacji filmowej. Zgromadzone dzieci  tworzyły duży zespół aktorów. Podsumowaniem interaktywnych warsztatów teatralnych była projekcja zwiastunu filmu zrealizowanego podczas spotkania, w którym aktorami były dzieci posiadające "szczęśliwy bilet".