Spotkanie z policjantką

Dnia 29 września dzieci  wraz z paniami z grupy III zorganizowały spotkanie z policjantką. Zaprosiły z tej okazji również grupę IV. Celem wizyty było zapoznanie z rolą i zadaniem policji, rozumienie wartości tego niebezpiecznego zawodu, wzbudzanie szacunku i zaufania do policjanta, osoby, która nam zawsze pomoże.
Policjantka zaprezentowała dzieciom swój mundur i opowiedziała o swojej pracy. Przeprowadziła pogadankę  na temat nierozmawiania z nieznajomymi osobami, nieprzyjmowanie od nich słodyczy. Powiedziała, jak należy       postąpić w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa. Dzieci miały możliwość obejrzenia lizaka policjantki (tarczy), kajdanek.
Na koniec pani policjantka poczęstowała przedszkolaków lizakami i cukierkami. Dzieci pięknie podziękowały i wręczyły własnoręcznie wykonany upominek.