Piknik Europejski
02.10.2014 r.

To właśnie 2 października odbył się po raz pierwszy w naszym przedszkolu „ Piknik Europejski”. Nasz ogród zamienił się w europejską restaurację, a to za sprawą pięknych i kolorowych stoisk. Każda grupa przygotowała stoisko z potrawami z danego kraju. Mieliśmy okazję skosztować m.in.  francuskiej bagietki , greckiej sałatki,  włoskiej pizzy, belgijskich gofrów, niemieckich kiełbasek. Barwy flag wybranych państw widniały również na strojach uczestników pikniku.
Kolejnym punktem spotkania było rozwiązanie konkursu rodzinnego „Ziemniaczany Obywatel Unii Europejskiej” zorganizowanego przez panie: Marię Krawczyk i Katarzynę Siedlecką. Jury miało trudne zadanie, ponieważ wszystkie prace były bardzo pomysłowe. Po długich naradach zdecydowano, że:

• I MIEJSCE otrzymała praca Kacpra Cz. z gr. IV
  • II MIEJSCE otrzymała praca Hani Sz. z gr. III
  • III MIEJSCE otrzymała praca Oliwii Z. z gr. III

Jury przyznało również dziesięć wyróżnień.
Pierwsze trzy miejsca i dzieci wyróżnione otrzymały nagrody rzeczowe.
Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono dyplomy i słodkości.

Serdeczne podziękowania składamy rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie spotkania.