Wizyta górnika
04.12.2014

W czwartek (4 grudnia) w przedszkolu pojawił się… górnik. Wizyta ta nie była przypadkowa.
W czwartek dzieci z miały okazję spotkać się z prawdziwym górnikiem. Odwiedziny były zorganizowane ze względu na święto wszystkich górników – Barbórkę, która jest obchodzona właśnie 4 grudnia. Górnik był ubrany w strój galowy, miał na sobie specjalne nakrycie głowy nazywane czakonem. Do stroju miał przypięte medale za zasługi. Gość wysłuchały wszystkie grupy przedszkolaków, począwszy od najmłodszych.
Podczas wizyty opowiadał jak ciężka i niebezpieczna jest praca na kopalni. Górnik pytał dzieci, czy wiedzą co się wydobywa z kopalni.
W ramach podziękowań starszaki wręczyły górnikowi laurkę z życzeniami i powiedziały wiersz.
Wizyta ta z pewnością na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków, które z zafascynowaniem słuchały gościa i poznawały tajemnice jego zawodu.