Wycieczka do Nadleśnictwa
26.03.2014r.

Wraz z pojawieniem się wiosny średniaki postanowiły dowiedzieć się czegoś więcej o zmianach zachodzących w przyrodzie. W tym celu udaliśmy się do pobliskiego Nadleśnictwa. Pani Anna Jankowska przygotowała wiele atrakcji, abyśmy  poprzez zabawę zapoznali się z otaczającą nas fauną i florą. Prezentacja multimedialna ukazała nam kilka rodzajów ptaków oraz mogliśmy usłyszeć ich śpiew. Następnie Pani Ania pokazała różne owady, zatopione w plastiku, abyśmy mogli dokładnie poznać ich wygląd.
Dzieci zaskoczyły prowadzącą szeroką wiedza na temat zwierząt leśnych - potrafiły rozpoznać wydrę, dzika, jelenia czy borsuka. Przedszkolaki otrzymały od Nadleśnictwa kolorowanki w których będą mogły dalej zgłębiać wiedze o zwierzętach.
Na zakończenia średniaki wręczyły laurkę z podziękowaniami i życzeniami z okazji zbliżającego się Dnia Leśnika (5 kwietna) od wszystkich dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 1.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY NADLEŚNICTWU LWÓWEK ŚLĄSKI ZA MIŁE PRZYJĘCIE I SŁODKIE UPOMINKI!