Dokarmianie ptaków

Co prawda nie ma jeszcze kalendarzowej zimy, ani nie pojawił się śnieg, ale jak co roku prowadzimy w przedszkolu akcję dokarmiania ptaków. Dzieci wiedzą, co ptaki powinny jeść i chętnie przynosiły do przedszkola pokarm dla skrzydlatych przyjaciół.
Dzieci z gr. III zapełniły ptasimi smakołykami nie tylko karmik w ogrodzie przedszkolnym, ale wybrały się również do pobliskiego parku gdzie na małym krzewie powiesiły słoninkę, a obok rozsypały ziarenka. Średniaki chętnie obserwowały zachowania ptaków (sikorek) - sprawiało im to wiele satysfakcji i radości, że mogą im pomóc przetrwać zimę, czuły się potrzebne.
Podczas dokarmiania ptaków dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności, obowiązkowości oraz wrażliwości na losy zwierząt.

ZACHĘCAMY RÓWNIEŻ RODZICÓW BY BRALI UDZIAŁ W AKCJI  I DOSTARCZALI NAM NOWE KARMNIKI.