Andrzejki z rodzicami
29.11.2013

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie...... co to będzie, co to będzie....??!!

Już dzień przed spotkaniem Andrzejkowym w naszej sali pojawiły się... duchy.  A w dzień wróżb odwiedziła nas Wróżka z Łysej Góry, która zza tajemniczej kotary zachęcała do wspólnej zabawy i przekazała zaczarowane listy.  Zarówno dzieci jak i dorośli mogli poznać swoją najbliższą przyszłość. Były wróżby z kwiatów, kręcenie butelką oraz kapelusz z losami. Wspólny taniec na gazetach pokazał kto ma wygimnastykowane ciało, a układanie butów wyłoniło pierwszą pannę młodą z naszej grupy, a będzie nią Ania. Na zakończenie wspólnie wyczarowaliśmy cukierki oraz wafelki,  które uczestnicy zjedli ze smakiem.
Obecnie „Andrzejki” są wesołym spotkaniem towarzyskim ,wspaniałą zabawą ,dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Są one jednak okazją do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji.
Dziękujemy mamie Kacpra, która przyniosła w ten dzień dzieciakom słodkości.