„Przyjaciele z Zielonego Lasu”
12.06.14 r.

„Przyjaciele z Zielonego lasu” - tak brzmiał tytuł ostatniego już w tym roku szkolnym przedstawienia teatralnego, które odbyło się w naszym przedszkolu. Aktorzy z Teatru „Maska” w sposób zabawny i budzący w dzieciach wiele emocji, przedstawili problem ochrony środowiska, a także bezpieczeństwa w lesie, czy nad wodą. Główni bohaterowie: króliczek Łatek i dzik Timon wybrali się po radę do Mądrej Sowy, która mieszkała w wielkim Dębie. Miała ona pomóc im rozwiązać problem z dziećmi, które przyjechał na kolonię do leśniczówki. Nieznośna młodzież zachowywała się w lesie głośno, śmieciła, a co najgorsze paliła papierosy. Po drodze Łatek i Timon przeżyli różne perypetie i przygody z pozoru śmieszne, ale w gruncie rzeczy dość niebezpieczne. Opowiadanie kończy się pomyślnie dla Zielonego Lasu i zwierząt w nim mieszkających.
Przedstawienie było dla przedszkolaków wesołą zabawą i pouczającą lekcją.