Poznajemy zasady ruchu drogowego
13.09.2013 r.

Już od pierwszych dni nowego roku szkolnego dzieci z naszego przedszkola poznawały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Podsumowaniem tego tematu było spotkanie przedszkolaków z policjantką zaproszoną do przedszkola. Mł. asp. Aneta G. przypomniała dzieciom jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, bezpiecznie podróżować samochodem, sprawdziła wiedzę ze znajomości podstawowych znaków drogowych oraz zachęcała do noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym przeżyciem dla przedszkolaków był spacer w pobliżu przedszkola z panią Policjantką, która pokazała jak należy przechodzić przez jezdnią. Uwieńczeniem spotkania była możliwość obejrzenia radiowozu, siedzenia za kierownicą oraz posłuchania sygnałów policyjnej syreny.