Dzień Edukacji Narodowej

14 października to dzień, w którym w szczególny sposób przywołujemy na myśl wszystkich tych, którzy mają wpływ na edukację naszych pociech. W tym dniu, bowiem w całej Polsce obchodzone jest Święto Edukacji Narodowej. Tak też było w naszym przedszkolu, gdzie w sali grupy IV zebrała się cała społeczność przedszkolna, aby wierszem, piosenką i tańcem uczcić ten wyjątkowy dzień.

Nie zabrakło nauczycieli, pracowników obsługi, pań z kuchni, pani intendentki oraz pana konserwatora – w końcu to święto każdego z nich, gdyż łączy nas jedno – wszyscy w swej pracy kierujemy się dobrem dziecka. Słowa uznania i podziękowania popłynęły nie tylko z ust Pani Dyrektor Janiny Tomczyk, ale – co dla nas najważniejsze – także naszych pociech. Z humorem, uśmiechem, a nawet łezką wzruszenia wysłuchaliśmy tego, co przygotowali dla nas.

Słowa padające z ust naszych milusińskich, w wierszu, piosence bądź spontanicznym podziękowaniu są najpiękniejszym dowodem wdzięczności z ich strony. Nic, bowiem nie daje tyle radości, co spontaniczny uśmiech i zadowolenie naszych przedszkolaków – nie tylko od święta. Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy nie zapomnieli o nas w tym dniu i przyczynili się do jego wyjątkowości.