VI Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa

Dnia 11 czerwca 2013 roku, po raz szósty, w Hali Sportowej OSiR odbyła się Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa. Organizatorem imprezy było nasze przedszkole. Do walki stanęło pięć drużyn. Olimpiada rozpoczęła się od prezentacji drużyn, następnie zapalono znicz olimpijski i zaśpiewano hymn olimpiady.
Olimpiadę poprowadziła p. R. Twardygrosz. Drużyny liczyły do 15 zawodników.
W każdej z dziesięciu konkurencji brało udział po 6 dzieci. Sędzią głównym był p. R. Lisak, któremu pomagali sędziowie pomocniczy. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwał ratownik medyczny p. K. Zimny.
Swoje drużyny dopingowali licznie przybyli rodzice, dziadkowie oraz koledzy i koleżanki z placówek.

Wyniki końcowe:
I miejsce - Publiczne Przedszkole Nr 2 - 43 pkt
II miejsce - Publiczne Przedszkole Nr 1 - 35 pkt
II miejsce - Oddział przedszkolny przy Szkole Podst. w Niwnicach - 35 pkt
III miejsce - Oddział przedszkolny przy Szkole Podst. w Płóczkach Górnych  -  28  pkt
IV miejsce - Oddział przedszkolny przy Szkole Podst. Nr 2 - 18 pkt

Drużyny zostały uroczyście nagrodzone pucharami, dyplomami oraz odznaczeniami ,,Wysportowany przedszkolak’’. Nagrody wręczali: Burmistrz Gminy i Miasta p. Ludwik Kaziów, zastępca Burmistrza p. Ireneusz Maciejczyk, przewodnicząca Rady Miejskiej p. Justyna Wrzesińska, dyrektor OSiR p. Jerzy Pawłusiów oraz dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 1 p. Janina Tomczyk.
Każda drużyna otrzymała również worek ze słodyczami. Zrobiono też pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników. Na zakończenie odbył się pokaz tańca w wykonaniu dzieci cztero – i pięcioletnich Publicznego Przedszkola Nr 1, przygotowany przez p. Mirosława Mleczka.