"Wiosenne spotkanie - jajek malowanie"

W grupie III  dnia 4 kwietnia odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami. Celem zajęć było budzenie zainteresowania tradycjami i zwyczajami związanymi z Wielkanocą (ozdabianie pisanek, święconka, oblewanie się wodą), a także integracja środowiska rodzinnego dzieci z przedszkolnym. Radosny nastrój wywołały wspólne zabawy, m. in. wykonywanie wymyślonych gestów, naśladowanie ruchów rąk – podczas masażu relaksacyjnego, zabawa zręcznościowa. Rodzice i dzieci wykazali się umiejętnościami muzyczno – ruchowymi podczas zabawy ,, W kurniku ‘’. Finałem zajęć była zabawa plastyczna: ,, Malowanie jajek ‘’, gdzie wszyscy mieli okazję rozwijać fantazję, pomysłowość i wyobraźnię w czasie wymyślania wzorów – ozdabiania pisanek wybranymi technikami: malowanie farbami, wycinanki, flamastry. Efekt był niepowtarzalny.