Spotkanie z Policjantami

15.11.2011r. odbyły się zajęcia edukacyjne z Panią Policjantką. Tematem spotkania było: Utrwalenie zasad zachowania bezpieczeństwa w zakresie ruchu drogowego. Gość pokazał wszystkim akcesoria potrzebne w pracy: czapkę, odznakę, kajdanki, pałkę. Dzieci były pełne wrażeń, gdy robiły odbitki swoi dłoni oraz wkładały na głowę czapkę. Następnie Pani Policjantka zaprosiła wszystkie dzieci do ogrodu przedszkolnego. Tam czekał na nie Pan Policjant z psem tropiącym. Gość powiedział, że aby psy mogły pracować w Policji, muszą być najpierw szkolone w specjalnej szkole. Owczarek zaprezentował dzieciom, jak waruje, reaguje posłusznie na komendy swego pana. Na zakończenie przedszkolaki obdarowały funkcjonariuszy własnoręcznie wykonanymi pracami plastycznymi, a dzieci poczęstowane zostały przez gości lizakami.