V Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa

23 maja 2012 r. już po raz piąty, na Stadionie Miejskim odbyła się Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa. Impreza została zorganizowana przez nasze przedszkole przy współpracy z  Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lwówku Śląskim. Do walki o puchar stanęło pięć zaproszonych drużyn: Publiczne Przedszkole Nr 1, Publiczne Przedszkole Nr 2,  Oddział przedszkolny przy SzP. Nr 3, Oddział przedszkolny przy SzP. z Niwnic i Oddział przedszkolny przy SzP. z Płóczek Górnych.
Olimpiadę swoją obecnością zaszczycił Burmistrz Pan Ludwik Kaziów, Pan Burmistrz Ireneusz Maciejczyk, Przewodnicząca Rady Miejskiej pani Justyna Wrzesińska oraz Dyrektorzy placówek uczestniczących w Olimpiadzie. Gości powitała prowadząca Olimpiadę pani Renata Twardygrosz.
Drużyny liczyły do 15 zawodników, a rywalizacja zespołów przebiegała w dziesięciu kategoriach. Sędzią głównym była pani Małgorzata Szawłowska – nauczyciel ZPEW, a nad bezpieczeństwem zawodników czuwał ratownik medyczny.
Na imprezę przybyli również koledzy, koleżanki i rodziny zawodników by gromkimi brawami dopingować swoją drużynę. Oczekiwanie na wyniki olimpiady umilił występ taneczny dzieci czteroletnich z Publicznego Przedszkola Nr 1.

Wyniki końcowe:
I miejsce - Publiczne Przedszkole Nr 1  - 38 punktów
II miejsce - Szkoła Podstawowa Niwnice - 36 punktów
III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 3 - 32 punkty
IV miejsce - Szkoła Podstawowa Płóczki Górne - 28 punktów
V miejsce - Publiczne Przedszkole Nr 2 - 27 punktów

Wszystkie drużyny zostały uroczyście nagrodzone pucharami oraz odznaczeniami „Wysportowanego przedszkolaka”, które wręczyli im Dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 1 pani Janina Tomczyk oraz burmistrz Gminy i Miasta pan Ireneusz Maciejczyk.
Każda placówka otrzymała również worek ze słodyczami, a na zakończenie zrobiono pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników.