To już IV Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa

Dnia 26 maja 2011 roku, po raz czwarty, na stadionie miejskim przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Lwówku Śląskim odbyła się Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa. Organizatorem jest Publiczne Przedszkole Nr 1 w Lwówku Śląskim przy udziale  Ośrodka Sportu i Rekreacji. Olimpiada była jedną z imprez organizowanych w ramach Turnieju Miast. Po przywitaniu przybyłych gości, rozpoczęła się część oficjalna – prezentacja drużyn, zapalenia znicza i odśpiewanie hymnu. Rywalizacja drużyn przebiegała w dziesięciu konkurencjach. Nad ich prawidłowym przebiegiem czuwał sędzia główny Roman Lisak i sędziowie pomocniczy, uczniowie lwóweckich szkół średnich. Impreza jak zwykle zgromadziła wielu kibiców, którzy głośno dopingowali zawodników. Małym zawodnikom towarzyszyły duże emocje, jednak każdy pamiętał o zasadzie fair play.
W przerwie można było podziwiać zawodników ze szkoły karate AGE – KAN Zbigniewa Wojtkowiaka, w której nie zabrakło naszych przedszkolaków.

W tym roku klasyfikacja wyglądała następująco:
Szkoła Podstawowa w  Płóczkach  Górnych – 43 pkt.
Publiczne Przedszkole Nr 1 w Lwówku Śląskim – 35 pkt.
Publiczne Przedszkole Nr 2 w Lwówku Śląskim – 28 pkt.
IV miejsce
Szkoła Podstawowa w  Niwnicach – 27 pkt.
V miejsce
Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lwówku Śląskim – 21 pkt.

Drużyny uroczyście zostały nagrodzone pucharami, słodyczami i odznakami ŚWIETNY SPORTOWIEC, które wręczyła Dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 1 Pani Janina Tomczyk oraz zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Pan Ireneusz Maciejczyk.
Dla wszystkich był to dzień pełen radości, uśmiechu i dobrej zabawy.
W imprezie uczestniczyło około 310 osób. Byli wśród nich zawodnicy, kibice z biorących udział w Olimpiadzie placówek, rodzice, dziadkowie oraz sympatycy sportowej rywalizacji.